Pedicure

Pedicure Kraków

Zadbane stopy są wizytówką każdego człowieka i stanowią dowód dbałości o siebie. Nogi są podstawowym czynnikiem statyki i dynamiki człowieka, wykonują codziennie ogromną pracę unosząc masę naszego ciała. Nadmierne obciążenie nóg, nieodpowiednia ich pielęgnacja i niewłaściwe obuwie mogą w krótkim czasie doprowadzić do zaburzeń w krążeniu, kościach i skórze stóp. Aby do tego wszystkiego nie dopuścić należy systematycznie pielęgnować kończyny dolne i dbać o nie już w młodym wieku. Zabieg pedicure wykonywany w salonie kosmetycznym polega na opracowaniu płytki paznokciowej palców stóp, podeszwy stopy i składa się on z kilku etapów.

Kolejność czynności podczas wykonywania pedicure w naszym salonie:

 • dezynfekcja stóp
 • zmycie lakieru
 • moczenie stóp w wodzie z dodatkiem mydła lub soli do pielęgnacji stóp
 • obcięcie i opiłowanie paznokci
 • odsunięcie i/lub wycięcie naskórka okalającego paznokcie
 • usunięcie zrogowaciałego naskórka z pięt i podeszwy stopy za pomocą frezarki
 • wykonanie peelingu stóp
 • masaż stóp na kremie nawilżającym
 • malowanie paznokci

Wskazania do zabiegu pedicure:

 • zaniedbane stopy
 • odciski
 • modzele
 • nadmiernie zrogowaciały naskórek
 • wrastające paznokcie

Przeciwwskazania do zabiegu pedicure:

 • grzybice i drożdżyce stóp, paznokci
 • otwarte rany w miejscu zabiegu
 • stany zapalne i alergiczne
 • niezagojone rany naskórka
 • brodawki
 • nieprawidłowości płytki paznokciowej

Wszystkie przyrządy, które wykorzystywane są podczas zabiegu (cęgi do paznokci, frezy do skórek, kopytko, cążki do skórek) po każdym zabiegu bezwzględnie poddawane są procesowi dezynfekcji i sterylizacji w autoklawie, co zapewnia Klientom 100% aseptykę podczas każdego zabiegu.

Jakie rodzaje pedicure wykonujemy?

Pedicure frezarkowy

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg ten wykonywany jest z użyciem specjalnego urządzenia do skracania paznokci oraz usuwania martwego naskórka, jakim jest frezarka.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny, bezpieczny i bardzo komfortowy. W szczególności warto go zarekomendować osobom, które posiadają pękający i zrogowaciały naskórek lub też rozdwajające się i łamliwe paznokcie.

Na stopy nakładane są specjalne preparaty, dzięki którym można uzyskać odpowiednie zmiękczenie naskórka jeszcze przed użyciem frezarki. W efekcie wykonania tego rodzaju pedicure stopy są wyjątkowo miękkie w dotyku, wypielęgnowane i zadbane. Skóra jest we właściwy sposób nawilżona i odżywiona, a paznokcie mogą odzyskać zdrowy wygląd oraz stać się mocniejsze.

O tym zabiegu warto pamiętać regularnie, raz na jakiś czas, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby nasze stopy zawsze wyglądały estetycznie i były w dobrej kondycji.

Pedicure klasyczny

Profesjonalny pedicure metodą klasyczną pozwala przy użyciu specjalistycznych narzędzi nadać płytce paznokciowej pożądany kształt, a tym samym uzyskać naturalny kształt palców.

Pedicure klasyczny to zabieg, który można polecić każdej kobiecie. Warto wykonywać go systematycznie, gdyż ma on na celu nie tylko nadanie pięknego wyglądu paznokciom, ale też, a może przede wszystkim, zachowanie w doskonałej kondycji skóry stóp.

Zwykle powoduje ona sporo problemów, takich jak nadmierne rogowacenie, wysuszanie się, a nawet pękanie na piętach. Systematycznie wykonywany pedicure pozwala trzymać te kłopoty w ryzach. Zabieg polega bowiem na min. pozbyciu się  zrogowaciałej skóry, dzięki czemu staje się ona aksamitnie gładka.

Lepiej wchłania też substancje odżywcze, jakie są na nią aplikowane na zakończenie zabiegu. Drugim etapem pedicure klasycznego jest zaś zadbanie o paznokcie, które zwieńczyć może ich pomalowanie w sposób wybrany przez klientkę.

Pedicure hybrydowy

Pedicure hybrydowy to doskonała alternatywa dla metody żelowej lub akrylowej. Pozwala przedłużyć efekt pięknych paznokci nawet do trzech tygodni. Zabieg jest nieinwazyjny i w pełni bezpieczny dla płytki paznokciowej, która dzięki niemu  uzyskuje naturalny oraz zdrowy wygląd.

Metoda ta łączy w sobie odpowiednie właściwości lakierów do paznokci i żelowy podkład utrwalany promieniowaniem lampy UV. Dzięki opracowanym pigmentom występuje szeroka gama kolorystyczna, a właściwości żelu UV zapewniają długotrwały efekt (2- 3 tygodni).

Powłoka lakieru hybrydowego nie pozostawia smug, nadaje piękny kolor i połysk, nie odpryskuje oraz jest odporna na urazy mechaniczne, a także czynniki chemiczne m. in. zmywacz do paznokci.Pedicure hybrydowy obejmuje również usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt.

Pedicure japoński

Pedicure japoński w naturalny sposób wzmacnia paznokcie i poprawia ich stan.

Dla zdrowia

Pedicure japoński polecany jest osobom, których paznokcie u stóp są łamliwe, rozdwajają się i mają nierówną powierzchnię. Pasta używana w trakcie zabiegu jest bogata w witaminy, m.in. A, E i H, oraz prowitaminę B5 i substancje odżywcze, takie jak keratyna, krzemionka z morza martwego i pyłek pszczeli. Składniki te wiążą wodę, dzięki czemu w szybszym tempie wnikają w powierzchnię paznokcia dogłębnie go odżywiając.

Efekty zabiegu

Po wykonaniu pedicure japońskiego polepsza się stan paznokci u stóp – są wzmocnione i pobudzone do wzrostu. Poprawia się także krążenie krwi w obrębie paznokci. Wyglądają na zdrowe i błyszczą się. Paznokcie przestają się łuszczyć i rozdwajać. Pedicure japoński zabezpiecza też paznokcie przed działaniem wody, detergentów i środków chemicznych, z którymi stopy stykają się na co dzień.

Każdy z tych zabiegów wykonywany jest przez doświadczony personel, co gwarantuje zachwycający efekt. Aksamitnie gładka skóra stóp i starannie wystylizowane, zadbane paznokcie dodają pewności siebie i prezentują się fantastycznie. Można je więc z prawdziwą dumą zaprezentować w odkrytych letnich butach.

sprawdź cenę wszystkich rodzajów pedicure w Krakowie >