Depilacja woskiem

gładkie, wydepilowane ciało kobiety

Depilacja woskiem to proces usuwania zbędnego owłosienia polegający na wyrywaniu włosów razem z korzeniem włosa przy pomocy ciepłego wosku lub pasty cukrowej. Po zabiegu następuje opóźniony odrost włosa oraz jego stopniowe osłabienie, włoski stają się słabsze, delikatniejsze oraz jaśniejsze.

Depilacja woskiem w naszym salonie Dermline w Krakowie:

Woski używane profesjonalnie w salonie kosmetycznym to głównie preparaty azulenowe, aloesowe, pszczele, które nie powodują alergii i uczuleń. Mimo, że zabieg depilacji woskiem nie jest zabiegiem jednorazowym i trzeba go powtarzać to jest jednak skutecznym sposobem usuwania zbędnego owłosienia. Po każdym kolejnym zabiegu włosy odrastają coraz słabsze i jest ich coraz mniej. Zabieg należy powtarzać co 4-6 tygodni.

Podczas zabiegu usuwania owłosienia wosk nakładany jest za pomocą szpatułki lub specjalnych wkładów,wewnątrz których znajduje się wosk. Na pojemniku nakręcana jest specjalna rolka,która umożliwia równomierne nakładanie wosku.

W zależności od okolicy objętej zabiegiem wykorzystuje się wkłady o różnej szerokości i objętości (wkład wąski i mały służy do depilacji niewielkich partii ciała, np. wąsik, broda,wkład średni i duży służy do depilacji większych okolic).

Paski stosowane w depilacji woskiem najczęściej wykonywane są z flizeliny lub bawełny, dzięki czemu doskonale dopasowują się do powierzchni ciała.

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu z użyciem wosku należy wykonać próbę uczuleniową. Jeśli na skórze pod wpływem wosku nie pojawiają się oznaki uczulenia zabieg można bezpiecznie wykonać na większym obszarze.

Po zabiegu depilacji w celu usunięcia resztek wosku stosuje się specjalne płyny na bazie olejku mineralnego,które ułatwiają usunięcie pozostałości i działają kojąco i nawilżająco na skórę.

Ważną kwestią w przypadku depilacji woskiem jest długość włosa, gdyż nie mogą one być ani za krótkie, ani za długie. Włosy w miejscach przeznaczonych do depilacji  powinny mieć długość:

 • na nogach i rękach – 6 mm
 • na lini bikini i pod pachami -10 mm
 • na twarzy – 4 mm

Depilacja bikini

Może być wykonana na dwa sposoby, z pomocą pasty cukrowej, którą nakłada się bezpośrednio na strefę, z której chcemy pozbyć się włosków oraz tańsza alternatywa – depilacja woskiem.

Wykonanie tego zabiegu warto powierzyć profesjonaliście. Zminimalizuje to ewentualne powikłania i nadmiar bólu, który i tak jest nie do uniknięcia.

Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji bikini są powracające infekcje intymne.  Przed zabiegiem trzeba unikać natłuszczania skóry, ponieważ utrudni to prawidłowe jego wykonanie.

Depilacja wąsika

Jest kilka sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia z twarzy. Sposobem wartym rozważenia jest depilacja pastą cukrową, ponieważ zawiera ona tylko naturalne składniki, nie ma ryzyka wywołania alergii, jest dość gęsta, dobrze przykleja się do włosków. Rezultat utrzymuje się kilka tygodni.
W ten sam sposób można pozbyć się włosów z innych części ciała.

Depilacja nóg

Wiele pań korzysta z bezinwazyjnej i bezbolesnej metody jaką jest zwykła maszynka. Warto jednak pokusić się na depilację woskiem nóg i przekonać się o jej wyżej opisanym działaniu. Nogi to miejsce, które nie jest w takim stopniu unerwione, jak miejsca intymne, a efekt może nas zadowolić i sprawić, że polubimy tę nieco bolesną, ale skuteczną metodę walki z włoskami.

Pielęgnacja po zabiegu

Warto pamiętać, żeby stosować się do zaleceń kosmetyczki. Stosowanie odpowiednich preparatów nawilżających, zapobiegnie podrażnieniom skóry i utrzyma ją w dobrej kondycji.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji woskiem:

 • zaawansowana ciąża
 • cukrzyca
 • zapalenie żył/żylaki
 • stany zapalne, ropne i grzybicze skóry
 • choroby skóry,np. łuszczyca
 • obrzęki skórne i blizny
 • rany otwarte na skórze
 • epilepsja
 • zbyt krótkie włosy
 • uczulenie na wosk
 • bezpośrednio po ekspozycji na słońce