Fale radiowe RF

Pragnienie kobiety, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną, często walczy z lękiem, którego doświadcza przed operacją plastyczną. Jednak współczesna kosmetologia proponuje delikatniejszą wersję odmładzającego zabiegu na twarz oraz do modelowania sylwetki – lifting falami radiowymi. Jest to zabieg kosmetyczny o natychmiastowym działaniu, oparty na zasadzie generowania bipolarnej emisji radiowej. Ogromną zaletą zabiegu jest nie tylko wyraźny efekt, ale także brak ograniczeń wiekowych. Według opinii specjalistów jest to jedna z nielicznych niechirurgicznych metod skutecznego napinania, która ma długotrwały efekt i znacząco poprawia stan skóry nie powodując przy tym skutków ubocznych.

Co to jest zabieg falami RF ?

fale RF Kraków

Zabieg biopolarnymi falami radiowymi na twarz i ciało to terapia zmian związanych z wiekiem oparta na metodzie fal radiowych ogrzewania głębokich warstw skóry (skóry właściwej i tkanki podskórnej) pod naskórkiem (warstwa powierzchniowa). Istota metody polega na punktowym oddziaływaniu fal rf na miejsca najbardziej wrażliwe, w których najczęściej tworzy się cellulit i worki, czyli charakteryzujące się wiotkością związaną z wiekiem. Są to okolice twarzy: czoło, skronie, policzki, trójkąt nosowo-wargowy, podbródek, szyja i tułów: brzuch, wewnętrzna strona ud, boki (powyżej kości biodrowych miednicy).

W wyniku głębokiego nagrzania do różnych temperatur (w zależności od strefy i wrażliwości skóry) podwarstwa tłuszczowa staje się cieńsza, naczynia rozszerzają się odruchowo, a wraz z przyspieszeniem przepływu krwi przyspiesza metabolizm w skórze. Ale najważniejsze są przemiany, które zachodzą w kolagenie: zmienia on jego strukturę, rozciąga długie włókna łączące skórę właściwą i naskórek, a skóra odzyskuje jędrność i elastyczność. Po 21 dniach zaczyna się intensywna produkcja nowego kolagenu, zapewniającego długotrwały efekt.

Jak się odbywa zabieg?

Podczas zabiegu falami rf  kosmetolog najpierw oczyszcza skórę, następnie na okrągłą głowicę nakłada żel i dotyka jej końcówką twarzy, dociskając do powierzchni. Po zakończeniu zabiegu, skóra jest oczyszczana i kosmetyczka nanosi odpowiedni krem. Fale radiowe nie wpływają na naskórek, a jedynie na skórę właściwą. Widoczny efekt liftingu pojawia się już po pierwszym zabiegu i tylko nasila się z czasem, dzięki aktywnemu tworzeniu się nowych włókien elastyny i kolagenu.

Częstotliwość wykonywania zabiegu

Seria zabiegów falami rf składa się z 6 do 8 procedur kosmetycznych. Każda z nich trwa od 15 do 30 minut, jest to uzależnione od obszaru zabiegowego. Po zakończeniu procedury, zabiegi wspomagające są zalecane raz lub dwa razy w roku.

Zasada działania zabiegu falami rf

Zabieg biopolarnymi falami radiowymi wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który zapewnia działanie fal elektromagnetycznych na skórę właściwą, czyli na głębokie warstwy skóry. Działanie fal rf na skórę powoduje wytwarzanie ciepła w skórze właściwej i sprawia, że skóra pracuje w trybie wzmocnionym: aktywniej syntetyzuje fibroblasty, a także produkuje więcej elastyny i kolagenu.To nie tylko widocznie poprawia strukturę skóry, ale także pomaga zwiększyć jej elastyczność, a także sprzyja wygładzeniu drobnej siatki zmarszczek już po pierwszych zabiegach.

Wskazania do zabiegu falami rf

 • Poprawa napięcia oraz kondycji skóry twarzy i okolic oczu – terapia odmładzająca
 • Napinanie skóry twarzy oraz szyi – bezinwazyjny lifting
 • Zmniejszenie zmarszczek
 • Poprawa owalu twarzy, redukcja podbródka
 • Usuniecie cellulitu i zmniejszenie rozstępów
 • Kształtowanie sylwetki po porodzie
 • Podniesienie pośladków, wysmuklenie talii
 • Zmniejszenie tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania do zabiegu biopolarnymi falami radiowymi

 • Ciąża
 • Posiadanie rozrusznika serca
 • Uszkodzenie integralności skóry, zwłaszcza świeże rany lub blizny
 • Ostre stany zapalne skóry, opryszczka
 • Obecność nowotworów w miejscu zabiegowym.

Efekty i zalety zabiegu biopolarnymi falami radiowymi

Zabieg falami rf jest nieinwazyjny, wygodny i bezbolesny, jego celem jest aktywacja komórek do produkcji i odnowy kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta, a zmarszczki wygładzone. Pod wpływem fal radiowych poprawia się krążenie krwi, przywraca się dostęp do tlenu i odżywienie skóry. Również przemiana materii staje się częstsza, co pozytywnie wpływa na oczyszczanie organizmu z toksyn. Wzrost temperatury endogennej pobudza produkcję endorfin (hormonu szczęścia) i wywołuje rozluźnienie mięśni, co korzystnie wpływa na ogólny stan organizmu. Biopolarne fale radiowe wykorzystywane w salonie kosmetycznym w Krakowie są najdelikatniejszym sposobem korygowania niedoskonałości skóry związanych ze starzeniem. Oprócz znaczącego działania odmładzającego, zabieg pomaga wymodelować sylwetkę i poprawić kondycję skóry ciała, jest z powodzeniem stosowany w leczeniu rozstępów, a jego użycie jest w pełni kompatybilne z innymi metodami oddziaływania na skórę.