Zabieg manualnego oczyszczania twarzy to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i czystego wyglądu. Polecany szczególnie dla osób, które mają problemy z zaskórnikami, porami oraz borykają się z trądzikiem.
Zabieg oczyszczania skóry twarzy przyczynia się do usunięcia zrogowaciałego naskórka, bakterii, zaskórników, prosaków, oraz niewielkich ropnych krostek. Przez to ułatwia penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach. Zabieg ten ma również na celu zamknięcie gruczołów łojowych, co zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń i stanów zapalnych.
Oczyszczanie twarzy – przebieg zabiegu
Przed przystąpieniem do zabiegu wykonywany jest dokładny demakijaż twarzy za pomocą mleczka lub śmietanki kosmetycznej.Kolejną czynnością jest użycie toniku,który wyrównuje pH skóry, ma działanie dezynfekcyjne i pielęgnacyjne.
Po wstępnym oczyszczeniu skóry wykonuje się peeling twarzy, którego celem jest usunięcie warstwy rogowej naskórka. Rodzaj peelingu dobierany jest indywidualnie w zależności od rodzaju cery. Można wykorzystać peeling kremowy( drobno lub gruboziarnisty), wykonać peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazję.
Kolejnym etapem jest rozpulchnienie skóry za pomocą specjalnej maski rozpulchniającej np. z siemieniem lnianym i przy użyciu wapozonu, czyli specjalnego urządzenia, które wykorzystuje parę wodną do rozpulchniania i nawilżania skóry.
Następnie wykonuje się manualne oczyszczanie twarzy, które polega na usunięciu m.in. zakórników ręcznie lub za pomocą łyżeczki Unny. Przy usuwaniu zaskórników nie mających ujścia, prosaków i grudek często używa się igły do injekcji, aby łatwiej usunąć zalegającą masę na zewnątrz.
Aby zabieg nie był zbyt bolesny, nie można przesadzić z siłą ucisków, dlatego też jego wykonywaniem powinny zajmować się osoby, które mają w tej kwestii doświadczenie. Na koniec można nałożyć jeszcze maseczkę łagodzącą.
Po oczyszczaniu manualnym następuje dezynfekcja skóry przy pomocy aparatu D’arsonwala, wytwarzającego bakteriobójczy ozon. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie maski ściągającej pory na około 15-20 minut i zakończenie zabiegu nałożeniem kremu z filtrem UV.
Manualne oczyszczanie twarzy przede wszystkim polega na ręcznym usuwaniu wszelkich wykwitów naskórnych, krost, prosaków oraz zaskórników. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej tradycyjnych i najstarszych technik, które pozwalają uzyskać zadbaną skórę twarzy. Zabieg ten najczęściej jest wykonywany na twarzy, ale z powodzeniem można też wykonać oczyszczanie pleców, ramion czy też dekoltu. Ze względu na fakt, że cały zabieg jest wykonywany ręcznie – jest on dość czasochłonny i najlepiej od razu zarezerwować sobie na jedną taką sesje około 2 godzin czasu.
Manualne oczyszczanie twarzy wskazania i przeciwwskazania
Zabieg ten w szczególności jest polecany tym osobom, które często borykają się z różnymi problemami skórnymi. Jeśli więc chodzi o skórę, która ma tendencje do nadmiernego wydzielania sebum, częstego pojawiania się zaskórniki, niedoskonałości, krost, prosaków, pryszczy, a nawet rozległych zmian trądzikowych – z pewnością warto się na taki zabieg zdecydować, gdyż na pewno da to pożądany efekt.
W niektórych przypadkach trzeba jednak zachować ostrożność i skonsultować pomysł wykonania zabiegu z osobą, która będzie mogła doradzić nam, czy nie zaszkodzi to naszej skórze. Wśród przeciwwskazań możemy znaleźć zaogniony stan zapalny skóry, wystąpienie alergii lub też opryszczki, a także tendencje do występowania trądziku różowatego.Panie, które posiadają cerę naczynkową również powinny pomyśleć nad innym rodzajem zabiegu oczyszczającego.
Wszystkie narzędzia wykorzystywane w tym zabiegu są bardzo dokładnie umyte, wymoczone w specjalnym płynie dezynfekcyjnym a następnie wysterylizowane w autoklawie.