Stylizacja brwi

Stylizacja brwi i rzęs Kraków

Na rysy ludzkiej twarzy wpływa kształt brwi, obecnie taką wiedzę posiada prawie każda kobieta, dlatego zabiegi stylizacji brwi cieszą się tak dużą popularnością. Udając się do naszego salonu kosmetycznego Dermline w Krakowie można liczyć na pięknie wykonaną regulację brwi i podkreślenie ich wyrazistości za pomocą henny brwi. Dla uzyskania ciemnej oprawy oczu wystarczy prosty zabieg henny rzęs, który jest obecnie doskonałą alternatywą dla malowania ich tuszem.  

Stylizacja brwi w salonie kosmetycznym Dermline – Kraków

Zadbane brwi posiadające piękny kształt i kolor podkreślają wizerunek a twarzy nadają wyjątkowego charakteru. Kosmetyczka wykonując stylizację brwi w Krakowie potrafi nadać im odpowiednią formę, co sprawi, że twarz zostanie optycznie wyszczuplona lub odpowiednio wymodelowana. Gabinet kosmetyczny proponuje wiele zabiegów, mających na celu stylizacje brwi, do których należą: henna brwi i regulacja brwi. Umiejętnie wykonane procedury zapewnia efektowną oprawę oczu, korektę rysów twarzy a także uzyskanie efektu odmładzającego. Estetycznie wymodelowane brwi podkreślają naturalny kontur twarzy i pięknie współgrają z codziennym makijażem.

Korzyści z poddania się zabiegowi stylizacji brwi

 • Piękny kształt brwi dopasowany do owalu twarzy
 • Twarz wygląda młodziej i posiada bardziej wyraziste rysy
 • Brwi maja piękny i wyrazisty kolor.

Czym jest popularna henna?

Henna jest sproszkowanym barwnikiem roślinnym pochodzącym z liści i pędów lawsonii bezbronnej, której miejscem pochodzenia są tropiki. Sposób uzyskania henny jest prosty, wystarczy barwnik połączyć z wodą, sokiem z cytryny lub wodą utlenioną, czasami nawet kawą czy goździkami. Henna występuje także w formie żelu. Jest produktem wodoodpornym, ponadto posiada właściwości wzmacniające i ochronne.

Jak wygląda zabieg nakładania henny brwi w  Dermline ?

Przed rozpoczęciem nakładania henny kosmetolog odtłuści brwi, po czym nałoży barwnik na włoski i pozostawi na około 15 minut, produkt zmywany jest przy pomocy specjalnego płynu. Planując poddanie się takiemu zabiegowi, trzeba podjąć decyzję odnośnie koloru, ponieważ henna brwi może mieć różną kolorystykę: szarą, jasnobrązową i czarną. Sprawą istotną jest wykonanie próby uczuleniowej na niewielkim obszarze skóry na plecach lub za uchem, ponieważ henna może wywołać reakcję uczuleniową. Jeżeli po 24 do 48 godzin nie pojawi się odczyn alergiczny to znaczy: swędzenie, zaczerwienie, pieczenie, poddanie się procedurze będzie bezpieczne.  

Częstotliwość wykonywania henny brwi

Henna na brwiach utrzymuje się 2 tygodnie, po czym należy powtórzyć zabieg dla uzyskania pięknego koloru.

Regulacja brwi – jak wygląda zabieg?

Regulacja brwi wykonywana jest na dwa sposoby to znaczy:

 • Regulacja brwi pęsetą jest zabiegiem wymagającym pewnej ręki, ponieważ jej celem jest określenie kształtu brwi, zgodnie, z którym kosmetolog rozpocznie korygowanie ich kształtu. Dobrym znieczuleniem jest przyłożenie do brwi przed zabiegiem kostki lodu. Kolejny etap to wyrywanie włosków od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Kosmetolog regulację brwi rozpoczyna się od skóry bliższej gałki oka, następnie przechodzi do łuku brwiowego nadając mu pożądany kształt.
 • Regulacja brwi woskiem pozwoli usunąć włoski, jednak nie służy do nadawania im kształtu (tylko pęseta). Korzystając z usług naszego gabinetu w Krakowie można skorzystać z wosku w postaci plastrów lub gorącego wosku. Produkt jest nakładany na brwi z użyciem niewielkiego patyczka zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, natomiast zrywany w kierunku przeciwnym.

Henna rzęs

Henna rzęs jest wygodnym zabiegiem, który pozwala kąpać się i opalać bez obawy spłynięcia barwnika. Efekt pandy pod oczami nie będzie miał miejsca. Każda klientka może przez całą dobę szczycić się pięknie podkreślonym spojrzeniem.

Henna rzęs – jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od demakijażu, który pozwala dokładnie oczyścić okolice oczu, rzęsy i powieki. Kosmetolog na twarz nakłada tłusty krem, aby zabezpieczyć skórę przed ewentualnym zabarwieniem a dolna powieka osłonięta jest płatkiem higienicznym. Następnie przystępuje do nakładania henny na rzęsy za pomocą specjalnej szczoteczki. Dokładna aplikacja wykonywana jest w pierwszej kolejności na dolnych rzęsach a następnie na górnych. Po 15 minutach, kosmetyczka zmyje barwnik ciepłą wodą. Podobnie jak w przypadku henny brwi, należy wykonać próbę uczuleniową.

Efekt henny rzęs

Po zakończeniu zabiegu henny rzęs spojrzenie nabiera wyrazistego charakteru, rzęsy są przyciemnione, wydają się gęste i dłuższe, nie ma potrzeby nakładania tuszu.  

Częstotliwość wykonywania henny rzęs

Henna rzęs utrzymuje się do 4 tygodni, po czym zabieg można powtórzyć. Jednak należy pamiętać, że taką procedurę można bezpiecznie wykonać tylko raz w miesiącu, aby włoski nie uległy osłabieniu i nie zaczęły wypadać. Warto pomyśleć o dobrej jakości odżywce do rzęs, która nada im dodatkowego blasku.

Wskazania do henny brwi i henny rzęs

 • Osoby posiadające jasną oprawę oczu tzn. jasne brwi i jasne rzęsy
 • Niewidoczne brwi
 • Korekta ubytków brwi
 • Przykrycie siwizny brwi
 • Cienkie rzęsy  
 • Dla osób, które nie mają czasu na codzienny makijaż przy użyciu tuszu i kredki.

Przeciwwskazania do wykonywania henny:

 • Uczulenie na hennę
 • Uszkodzenie skóry i podrażnienia
 • Niedawno wykonana depilacja brwi
 • Stany alergiczne i stany zapalne oczu
 • Schorzenia oka: jęczmień lub zapalenie spojówek
 • Noszenie soczewek kontaktowych.

Zalety wykonania henny rzęs i henny brwi w salonie kosmetycznym w Dermline

 • Próba uczuleniowa
 • Profesjonalne wykonanie zabiegu
 • Bezpieczeństwo, ponieważ zabieg wykonywany jest w sterylnych warunkach, nie powoduje skutków ubocznych
 • Dokładne oczyszczenie okolicy zabiegowej
 • Dobór odpowiedniego produktu i koloru
 • Wysokiej jakości henna bogata w witaminy B, A, D oraz cynk, wapń, potas, magnez.